MALİYE BAKANI DR. ÖZDEMİR BEROVA, E-BORDRO UYGULAMASININ HAYATA GEÇTİĞİNİ DUYURDU

MALİYE BAKANI DR. ÖZDEMİR BEROVA, E-BORDRO UYGULAMASININ HAYATA GEÇTİĞİNİ DUYURDU

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

MALİYE BAKANLIĞI

13-05-2024

MALİYE BAKANI DR. ÖZDEMİR BEROVA, E-BORDRO UYGULAMASININ HAYATA GEÇTİĞİNİ DUYURDU

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, Kamu Bilişim Sistemi’ni geliştirmek ve aktif kullanımı sağlamak adına önemli adımlar atıldığını, bunun bir parçası olan ‘E-Bordro Uygulaması’nı hayata geçirdiklerini duyurdu.

Maliye Bakanı Berova, uygulamanın serviste olduğunu, yazılı maaş bordroları ile beraber her ikisinin de kullanılabileceğini, ancak yazılı maaş bordrolarının Haziran sonundan itibaren sonlandırılarak yalnızca ‘E-Bordro Uygulaması’nın kalacağını, bu nedenle ‘Daire Kodu’nu bilmeyenlerin bağlı bulundukları kurumlardan öğrenebileceklerini, sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşanması durumunda ise Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Bölümü’ne 0392 228 36 27 numaralı telefondan ulaşılarak teknik destek alınabileceğini, görüş ve önerilerin ise bordro@maliye.gov.ct.tr e-mail adresine yapılabileceğini söyledi.

E-BORDRO UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Kamudan maaş çekenlerin, maaş bordrosuna kolaylıkla ulaşabilmesi için, Maliye Bakanlığı tarafından, Maliye Otomasyon Sisteminde ‘E-Bordro’ aktif hale getirildi. 

‘Bordro Görüntüle’ düğmesine tıklayarak, Kimlik Kartı numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. 
Eğer sisteme ilk kez giriş yapıyorsanız, ‘İlk Defa Giriş’ düğmesini tıklayarak yeni kullanıcı oluşturmanız gerekmektedir. 

Yeni kullanıcı oluşturmak için, Kimlik Kartı Numarası, Daire Kodu ve Cep Telefonu Numarası ile sisteme kolaylıkla kaydolabilirsiniz. (‘Daire Kodu’nu bilmeyenler bağlı bulundukları kurumlardan öğrenebilirler.)

Paylaş :